Sztuczna trawa ogrodowa.

Piękny trawnik to wizytówka każdego domu czy obiektu sportowego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jak wiele wysiłku, czasu i systematycznej pracy wymaga pielęgnacja trawy zwłaszcza w naszym klimacie, który nieustannie się zmienia. Na szczęście jest alternatywa! To sztuczna trawa, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników i coraz częściej można ją zobaczyć nie tylko w ogrodzie, ale również na boiskach piłkarskich czy na małych, miejskich skwerach.

Rodzaje sztucznej trawy

Sztuczną trawę możemy podzielić przede wszystkim ze względu na miejsce przeznaczenia. Trawnik dedykowany na tarasy czy do ogrodu najczęściej charakteryzuje się niewysokim, aksamitnym i delikatnym runem, które w dotyku przypomina mech leśny. Chodzenie boso po takim trawniku jest niezwykle komfortowe i przyjemne. Ten rodzaj sztucznej trawy wyróżnia się soczystym odcieniem zieleni, który jest wyjątkowo trwały.
Trawa dedykowana do wystroju obiektów przemysłowych czy boisk piłkarskich charakteryzuje się twardszym runem, które musi być bardziej odporne na czynniki zewnętrzne – nie tylko atmosferyczne, ale również mechaniczne. Trawa tego rodzaju również oddaje naturalną zieloną barwę. Dzięki zastosowaniu specjalnych absorberów UV pozwala cieszyć się nieskazitelnym wyglądem przez wiele lat bez ryzyka blaknięcia.

Zastosowanie i benefity

Sztuczna trawa ogrodowa to rozwiązanie dedykowane osobom, którym brakuje czasu lub motywacji, aby pielęgnować naturalny trawnik. Produkt ten dedykowany jest zarówno do ogrodów, na tarasy i balkony jak również do obiektów użytku komercyjnego. Coraz częściej można zobaczyć sztuczną trawę na boiskach czy innych obiektach sportowych, co pozwala znacząco zoptymalizować koszty ich utrzymania. Montaż sztucznej trawy pozwala cieszyć się głęboką zielenią przez cały rok!
Sztuczna trawa do ogrodu to również duża wygoda. Brak konieczności przycinania, nawożenia i koszenia trawnika pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Decydując się na sztuczną trawę wokół domu czy na taras nie musimy również obawiać się skrajnych warunków atmosferycznych, które mogłoby narazić naturalną trawę na destrukcję: silne i długotrwałe nasłonecznienie, intensywne opady deszczu czy śniegu. Nie bez znaczenia jest też szkodliwa działalność niektórych gryzoni takich jak krety czy nornice, które często osłabiają trawę i dosłownie demolują ogród.
Sztuczna trawa ogrodowa nie wymaga żadnej pielęgnacji czy okresowej wymiany. Dlatego koszt poniesiony na jej zakup to długoterminowa inwestycja, która opłaca się zarówno klientowi indywidualnemu jak również zarządcy obiektu sportowego czy terenu użyteczności publicznej.

Sztuczna trawa znana była już w latach 70-tych. Wówczas intensywnie pracowano nad idealnym rozwiązaniem na stadiony i murawy. Kolejne lata przynosiły coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, a dziś śmiało można stwierdzić, że sztuczna trawa jest produktem trzeciej generacji.
Wykonana jest ona z elastycznego tworzywowego podkładu, które dodatkowo jest zabezpieczone warstwą lateksu lub poliuretanu. W warstwie tej umieszczone są włókna (źdźbła), które w zależności od przeznaczenia mogą być nylonowe, polipropylenowe lub polietylenowe.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij