Ile kosztuje budowa ogrodzenia z siatki

Ile kosztuje budowa ogrodzenia z siatki?

Ogrodzenie domu, działki lub innej nieruchomości, to zazwyczaj konstrukcja dostosowana do funkcji, jaką ma spełniać. Jeżeli właścicielowi zależy bardziej na walorach estetycznych, z pewnością zdecyduje się na zbudowanie solidnego muru lub murka połączonego z elementami kutymi. Gdy ogrodzenie ma stanowić wyłącznie zabezpieczenie przed ”nieproszonymi gośćmi”, doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie siatki ogrodzeniowej.

Siatka ogrodzeniowa – rodzaje

Ogrodzenie wykonane z siatki ogrodzeniowej, jest niewątpliwie najprostszą i zarazem najtańszą opcją. Relatywnie nieskomplikowany montaż i realnie szybki czas wykonania przemawia z pewnością na jego korzyść. Szeroka oferta, jaką przedstawia branża, daje możliwość wyboru struktury i materiału siatki. Każdemu siatka ogrodzeniowa, kojarzy się z tradycyjną plecionką z drutu. Wyprodukowane z nieocynkowanego drutu, stanowiły niemałe utrapienie, wymagały bowiem regularnej, dość częstej konserwacji. Czyszczenie i malowanie tak nieregularnej powierzchni, stanowiło nie lada wyzwanie. Dzisiejsze siatki plecione, wykonane są z materiałów nierdzewnych, więc nie ma potrzeby ich odnawiania.

Inny rodzaj siatki ogrodzeniowej stanowią panele, wykonane z drutu w pełni odpornego na korozję. Wykonane przy użyciu innej techniki. Łączące się elementy są zgrzewane w miejscu styku. Panele ogrodzeniowe są mniej elastyczne, ale równie łatwe w montażu i skuteczne w swoim przeznaczeniu. Segmenty potrzebne do wykonania ogrodzenia, dostępne są w różnych rozmiarach i pomalowane fabrycznie najczęściej w dwóch kolorach.

Ogrodzenie z siatki – montaż

Wykonanie ogrodzenia z siatki, jest niewątpliwie najszybsze i najprostsze. Jeżeli ktoś chce zabezpieczyć ogród lub uprawy przed dziką zwierzyną, nie potrzebuje budować wyjątkowo mocnej fortyfikacji. Wystarczy zamocować regularnie rozmieszczone słupki, drewniane, bądź stalowe i rozwinąć zakupioną w rolce siatkę leśną. Przy konstrukcji z paneli, niezbędne jednak będzie wyrównanie podłoża i wylanie choćby prowizorycznego murka, w którym umocowane będą słupki łączące ciąg gotowych elementów. Producent przygotowuje asortyment tak, aby był przystosowany do bezpośredniego montażu. Sprzedawca zapewnia zazwyczaj niezbędne akcesoria, czyli kompatybilne z panelami konstrukcje i mocowania.

Koszt ogrodzenia z siatki

Trudno jednoznacznie, przed przystąpieniem do prac, oszacować koszt wykonania ogrodzenia z siatki. Na ostateczny wydatek złoży się wiele czynników:

  • przygotowanie terenu
  • rodzaj wykorzystanego materiału
  • wymiary siatki
  • powierzchnia ogradzanego terenu
  • wynagrodzenia wykonawcy

Zanim właściciel, przystąpi do budowy ogrodzenia, może policzyć koszt inwestycji, ale tylko częściowo. Przemierzenie długości i wysokości płotu, nie powinno stwarzać większego problemu. Towar ma swoje wymiary i swoją cenę. Rzetelny sprzedawca podaje te dane na swojej stronie, więc można się z nimi wcześniej zapoznać. Cena siatki najczęściej wykorzystywanej, czyli siatki leśnej plecionej, mieści się, w zależności od konstrukcji i wymiarów od 130 do 180 złotych za rolkę. Zależy od gęstości oczek i grubości drutu. Inaczej przedstawia się koszt siatki zgrzewanej. Rynek w tej branży oferuje produkty o różnym zastosowaniu. Zarówno podaż, jak i popyt w handlu materiałów ogrodzeniowych zmienia się dynamicznie. Nowa technologia, popularny trend, wypierają stopniowo wykorzystywane wcześniej materiały i metody montażu. Warto zatem przed rozpoczęciem prac, zapoznać się z ofertą producentów i sprzedawców.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij